Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. 9. 2009 jsme absolvovali naší druhou výstavu. Tentokrát jsme zavítali na výstavu všech plemen do Jihomoravských Buchlovic. Výstava na zámku je vždy kouzelná a i tam se nám vcelku dařilo. To předvedení sice nebylo ideální, ale vzhledem k věku - tolerováno. Foto zde.

 

 V létě 2009 nás napadl báječný úmysl strávit týdenní dovolenou cestovaním na kolech po krásách jižní Moravy. A tak jsme v druhé polovině srpna navštívili Lednický areál, ukázku dravců, zámecký park a okolí.  V dalších dnech jsme dojeli do nejjižnějšího cípu jižní Moravy k soutouku Moravy a Dyje, do Hodonína na koupaliště, do Břeclavi, obdivovali krásy Valtického zámku a okolí. Najezdili jsme i s Aimy v košíku 300 km. Foto zde.

 8.8.2009 jsme se zúčastnili první naší výstavy s tím, že si to cvičně vyzkoušíme ve štěněčí kategorii. Výstava se konala v areálu Ostravského hradu, tudíž ve velmi  atraktivním prostředí. S posudkem i předvedením jsme byli moc spokojeni a vůbec jsme to nečekali. Foto zde.

 

31.7.2009 Druhou polovinu července jsem strávili jako každoročně na chajdě v Komorní Lhotce. Všem se nám tam moc líbí a Aimy to s námi určitě sdílela. Prvně se setkala se slepicemi, kohouty, ovečkami a krávou. Podnikli jsme několik výletů do nejbližšího okolí : výšlap na Prašivou, cyklo výlet do Řeky, Oldřichovic a Vojkovic. Sbírali jsme houby a borůvky, zkrátka relax jak má být. Fotky zde.

 

11.7.2009 jsme měli druhý sraz s Káťou (chovatelkou), tentokrát v Horském městečku v centru Štramberské vrchoviny na svazích Zámeckého kopce, Kotouče, Bílé hory, Libotínských vrchů a Červeného kamene v předhůří Beskyd, pro svou malebnost zvané „Moravský Betlém“. Městu i širokému okolí vévodí zřícenina hradu Strallenberg s válcovou věží zvanou Trúba.  Katka se sestrou přijeli na relaxační pobyt do Olomouce a než dorazili na místo, navrhli nám sraz právě v tomto malebném městečku. Strávili jsme celé odpoledne obdivováním zdejších památek jako je rozhledna Bílá hora, Štramberská trúba, botanická zahrada a arboretum.   Aimulka s námi statečně zdolala výstup na obě rozhledny. Fotky zde

 

30. 6. 2009 dnes jsme s hafulkou podnikli první větší výšlap na Ostrý (1044 m n. m.) - dominantní vrchol Jablunkovské brázdy, na území CHKO Beskydy. Cesta nebyla nijak náročná a Aimy statečně pobíhala kolem nás. V půli cesty jsme narazili na mýtinu plnou borůvek, kde jsme si udělali malou pauzu a dlabali borůvky. Aimy se je naučila konzumovat   přímo z keříčku. Fotky zde.